Σε θρίλερ εξελίσσεται η υπόθεση εξαφάνισης της 34χρονης τα ίχνη της οποίας χάθηκαν την 1η Δεκεμβρίου όταν έφυγε από το σπίτι της στα Διαβατά Θεσσαλονίκης.
Η κοπέλα έμενε με τους γονείς της και δούλευε σε μια εταιρεία κούριερ στην οποία σύμφωνα με πληροφορίες δεχόταν μπούλινγκ στον εργασιακό της χώρο.
Η 34χρονη έφυγε από το σπίτι της ξαφνικά και δεν πήρε μαζί της κινητό. Από τότε τα ίχνη της χάθηκαν, ενώ όπως λέει η οικογένειά της η ψυχολογική της κατάσταση δεν είναι καλή.
Όπως αναφέρουν μάρτυρες το κορίτσι είναι ζωντανό και την έχουν δει σε αρκετά σημεία της πόλης. «Επισκέπτηκε το Ιπποκράτειο αρκετές φορές, δεν ξέρουμε τον λόγο. Δεν έχει μαζί της κινητό και δεν μπορούμε να εντοπίσουμε το στίγμα της. Ειμαστε όλοι επί ποδός και την ψάχνουμε, απλά δεν έχουμε "πέσε" ακόμα πάνω της», σχολίασε στην εκπομπή Αλήθειες με τη Ζήνα ο θείος της 34χρονης.
Η έκκληση της οικογένειας
Επιπλέον ανησυχία προκαλεί η ψυχολογική και σωματική κατάσταση της, καθώς επί έξι μέρες περιπλανιέται με ελαφρύ ρουχισμό και ελάχιστη τροφή.
Μέχρι τώρα υπάρχουν μαρτυρίες πως την έχουν δει σε διάφορα σημεία της πόλης. Μπήκε μάλιστα σε ένα κατάστημα και ζητούσε φαγητό.
Οδηγίες σε περίπτωση εντοπισμού
Όσον αφορά την περίπτωση εντοπισμού από πολίτες, η φίλη της οικογένειας προτρέπει όποιον την δει να μην την πλησιάσει, ούτε να της μιλήσει, καθώς ενδέχεται να τρομάξει και να εξαφανιστεί. Η κοπέλα πάσχει από ψυχολογική διαταραχή.
Συνιστάται λοιπόν η άμεση ενημέρωση των αρχών και η διακριτική παρακολούθηση από μακριά, ώστε να μην χαθεί.
«Δεν της μιλάμε, αλλά ενημερώνουμε άμεσα το 100», λέει από την πλευρά του στο GRTimes.gr ο πρόεδρος του ΟΦΚΑΘ Χρήστος Ράμμος, ο οποίος συμμετέχει στις έρευνες για τον εντοπισμό της.